Vyhrané drama a první místo

24.11.2021 | Redakce

V osmnáctém kole II. ligy do Letňan přijel protivník z Děčína. Tým, jenž se nachází na chvostu tabulky v poslední době získal nové posily. Ani ty však v začátku utkání Letce nezastrašily. Domácí si v první třetině vybudovali náskok dvou gólů. Nicméně soupeř neotálel a vyrovnal. Dramatické utkání rozhodlo až prodloužení. Sponzorem zápasu byl KAPRAIN ICE LETŇANY s.r.o.

18.kolo, středa 24.11.2021, Praha - Letňany, ICE ARENA
5:4p
(2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 4. Půlpán (Hanuš, Hozák), 10. Kastner (Řepík, Kellerstein), 37. Kellerstein (Kastner, Lokajíček), 52. Hozák (Lokajíček, Kellerstein), 65. Půlpán (Arnošt, Pejchal) – 26. Zajan (Faigl, Sýkora), 32. Fojt (Smola, Volráb), 44. Smola (Chrpa, Chlouba), 60. Chlouba (Ferbas, Chrpa). Vyloučení: 8:7. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Mejzlík – Nechvátal, Thuma. Diváci: 210.

HC Letci Letňany: Zeithaml – Hanuš, Lokajíček, Zedek, Kolářik, Fiala – Hlaváč, Vacín, Hasil, Kastner (A), Kellerstein, Řepík, T. Pejchal, Kropáček, Hozák (C), A. Půlpán, M. Poul, Arnošt, Staněk. Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Děčín: Lavinger – Loukota, D. Kučera, Gottfried, Žižka, Ferbas, Stuchlý, Tůma – Kostourek, O. Sýkora, Chlouba, Faigl (A), K. Horák, Smola, Zajan (A), Fojt, Volráb (C), Chrpa. Trenér: Michal Oliverius

V osmnáctém kole II. ligy zavítal do Letňan protivník z Děčína. Tým, jenž se nachází na chvostu tabulky, posílil v posledních týdnech kádr. A-tým ale naskočil do duelu bez bázně. Během první třetiny si vybudoval náskok dvou gólu. Z domácí bitvy nakonec byla přestřelka, dramatickou koncovku rozseklo až prodloužení, v němž uspěli Letci (5:4) a vyšvihli se do čela tabulky. Sponzorem utkání byl KAPRAIN ICE LETŇANY s.r.o.

Domácí do zápasu naskočili v rychlém tempu. Už ve čtvrté minutě vstřelil po asistenci Jana Hanuše a Jiřího Hozáka úvodní branku Aleš Půlpán. V polovině třetiny se podařilo navíc náskok zvýšit, když hostujícího gólmana překonal Lukáš Kastner. Na akci se bodově podílel i Dominik Řepík a Adam Kellerstein. Úvodní dvacetiminutovku siréna utnula za stavu 2:0.

Ve druhé třetině Děčínští srovnali, na vstřelení dvou branek jim stačilo jen šest minut. Letci se každopádně vyrovnáním nenechali rozhodit, přetahovaná pokračovala v 37. minutě, kdy vrátil áčku vedení gól Adama Kellersteina.

Další změna skóre nastala hned v úvodu poslední části. Hosté totiž využili přesilovou hru a stav byl opět nerozhodný. Stejnou šanci ale o něco později dostali také Letňanští. Výhodu jednoho hráče na ledě navíc zužitkoval Jiří Hozák. Ani to soupeře nezlomilo. Děčín si vynutil prodloužení jen pouhých třicet vteřin před koncem základní hrací doby, prosadil se Roman Chlouba a Letci si podruhé v sezoně střihli prodloužení.

Napoprvé neuspěli ve třetím kole proti Nové Pace, teď se naopak zadařilo. Bonusový bod přidělil A-týmu dvougólový střelec Aleš Půlpán. Letci se dotáhli v tabulce na dosud první Dvůr Králové, díky skóre soka přeskočili.