Hangár slavil výhru áčka

06.11.2021 | Redakce

Ve čtrnáctém kole II. ligy hangár hostil soupeře z Jablonce. Letňanští vstřelili rychlou branku, ale radost z vedoucího gólu trvala jen chvíli. Áčko ztracené vedení nezastavilo. Naopak si ještě do konce první třetiny si vybudovalo třígólový náskok. Ten ve zbytku zápasu navíc navyšovalo a na domácím ledě zdolalo Vlky z Jablonce vysoko 8:2. Hned šest Letců si připsalo po dvou kanadských bodech.

14.kolo, sobota 6.11.2021, Praha - Letňany, ICE ARENA
TJ HC Jablonec nad Nisou

Branky a nahrávky: 3. Kastner (Pejchal, Fiala), 9. Turek, 15. Hrala (Hozák, Wojnar), 19. Řepík (Poul), 25. Půlpán (Hrala, Zedek), 42. Arnošt (Hanuš, Hozák), 57. Hanuš (Pejchal, Kastner), 58. Turek – 6. Kapička (Brokeš, Plíhal), 55. Kačírek (Pavlů, Had). Vyloučení: 9:7. Vyšší tresty 0:0. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, L. Sýkora. Diváci: 210.

HC Letci Letňany: Kopřiva – Pika, Lokajíček, Kolářík, Zedek, Hanuš, Šána, Fiala – Hrala, Poul, Wojnar, Kropáček, K. Pejchal, Arnošt, Řepík, T. Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kastner, A. Půlpán. Turek. Trenér: Nedvěd.

TJ HC Jablonec nad Nisou: Leško – Pavlů (A), Charvát, Mrkvička (C), Bitman, Had, Pilek – Hric, Homolka (A), Kačírek, Bajer, Jakubec, Brokeš, Folda, Jursa, Hájek, Plíhal, Kapička, Bouřil. Trenér: Plíhal.

Ve čtrnáctém kole II. ligy hangár hostil soupeře z Jablonce. Letňanští vstřelili rychlou branku, radost z vedoucího gólu sice trvala jen chvíli, áčko ztracené vedení ovšem nezastavilo. Naopak, ještě do konce třetiny si domácí vybudovali třígólový náskok. Ten ve zbytku zápasu navíc navyšovali a na domácím ledě tak zdolali Vlky vysoko 8:2. Hned šest Letců si připsalo po dvou kanadských bodech.

Letci do utkání vstoupili aktivně. Už ve třetí minutě se dostali do vedení díky brance Lukáše Kastnera. Gólový náskok však dlouho nevydržel, vzápětí totiž soupeř v přesilovce odpověděl a rázem bylo vyrovnáno.

To ale áčko nerozhodilo. Zanedlouho si domácí dokázali vzít vedení zpět na svoji stranu. Ve vlastním oslabení se trefil Štěpán Turek, do konce prvního dějství navíc Letci vstřelili ještě dvě branky, do kabiny tak odcházeli za stavu 4:1.

Prostřední část už tak velkou gólovou smršť nenabídla, přesto áčko navýšilo náskok na rozdíl čtyř branek. Jediná trefa padla z hole Aleše Půlpána. Po čtyřiceti minutách výsledková tabule ukazovala skóre 5:1.

Letci i přes vysoký náskok neztratili motivaci a přidali další branky. Za domácí se prosadil ještě Dominik Arnošt, Jan Hanuš a podruhé v utkání Štěpán Turek. Duel skončil nakonec vysokou výhrou 8:2, kanadské body se přidělily hned dvanácti Letcům. Letňany se tak vrátily na vítěznou vlnu, kterou ztratily v minulém utkání s Hronovem. Ve skupině Sever jsou druhé za týmem Dvora Králové, mají však zápas k dobru.