Áčko poprvé bez bodu

02.10.2021 | Redakce

Premiérová porážka v základní hrací době přišla v Hronově, Letci padli 0:3. A-tým měl sice během sobotního zápasu velkou střeleckou převahu, nedařilo se však proměňovat šance. Bezchybný výkon vyšvihl soupeřův gólman Vojtěch Nečas, který pochytal salvu 46 letňanských střel. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina, v níž domácí hned třikrát využili přesilovku. Šance na reparát čeká áčko už příští středu proti Bílině.

5.kolo, sobota 2.10.2021, Hronov, Zimní stadion
HC Wikov Hronov

Branky a nahrávky: 24. Romanov (Exner, Tyurin), 36. Liutov (Kynčl), 39. Liutov (Duchan, Degterev). Vyloučení: 5:7. Vyšší tresty: 1:0. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kohoutek – Berger, Jiruška. Diváci: 252.

HC Wikov Hronov: Nečas - Junek, Kynčl, Kubíček, Sýkora, Degterev - Teuber, Jirků, Kozák - Romanov, Kubeček, Liutov - Tyurin, Polej, Exner - Duchan, Matouš

HC Letci Letňany: Zeithaml - Fiala, Lokajíček, Pohl, Zedek, Pika, Guryevskiy, Kolářík - Pejchal T., Hozák, Arnošt - Pejchal K., Wojnar, Řepík - Hlaváč, Vacín, Hrala - Kellerstein, Kastner, Poul - Hasil

Premiérová porážka v základní hrací době přišla v Hronově, Letci padli 0:3. A-tým měl sice během sobotního zápasu velkou střeleckou převahu, nedařilo se však proměňovat šance. Bezchybný výkon vyšvihl soupeřův gólman Vojtěch Nečas, který pochytal salvu 46 letňanských puků. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina, v níž domácí hned třikrát využili přesilovku. Šance na reparát čeká áčko už příští středu proti Bílině.

Bodovou šňůru A-týmu přerušilo až páté kolo II. ligy. Letci do prvního vzájemného zápasu proti HC Wikov Hronov vstupovali odhodlaní navázat na minulou výhru s Děčínem, zradila je ale efektivita. Parta kolem koučů Jaroslava Nedvěda a Ondřeje Poula zasypala bránu domácích 46 střelami, nechytla se nakonec ani jedna z nich.

Mužstvu ze severovýchodu Čech stačilo k vítězství o sedmnáct ran méně. Hronovští ustáli všechny letňanské přesilovky, naopak sami udeřili v početní výhodě hned třikrát. Všechny trefy padly během prostřední části, dvakrát se prosadil Daniil Liutov.

Poslední třetina zvrat nepřinesla, skóre zůstalo neměnné 0:3. „Bohužel se nám nepodařilo i přes velkou ofenzivní převahu a řadu šancí vstřelit gól. Nezvládli jsme hru v oslabení, což nás připravilo o body. Je to škoda, ale ve středu je další zápas a na něj se teď musíme všichni soustředit," komentoval Ondřej Poul.

O návrat na vítězný proud se Letci pokusí už 6.10., kdy budou v hangáru hostit Draky z Bíliny.