Krutil zůstává v zámoří

08.07.2021 | Redakce

Progres, dobré výkony, nová smlouva. Michael Krutil pokračuje podle předem stanové rovnice, v zámoří chce uspět a vedení organizace Chicaga Blackhawks zaujal. Po zkušebním kontraktu na jeden rok přichází další, letňanský odchovanec bude oblékat dres farmářského Rockford IceHogs i v nadcházející sezoně. A k prodloužení spolupráce si vysloužil také slova chvály trenéra Dereka Kinga.

Začalo to loňskou zimou. Mladý talent z Letňan o sobě dal vědět už na prosincovém juniorském šampionátu v Edmontonu. Ačkoliv český výběr nedosáhl na medaili, na turnaj šikovný bek jen tak nezapomene. Vzápětí totiž odcestoval do Chicaga porvat se o svoji životní šanci.

„Tréninky jsou opravdu těžké, ve vysokém tempu. Být ale na ledě se všemi hokejovými hvězdami je obrovská čest," zářil tehdy zadák v rozhovoru pro letňanský web.

Ihned po kempu přišla skvělá zpráva, Krutil po boku hokejových velikánů uspěl! Zbytek sezony odehrál v dresu Rockford Ice Hogs, kde si připsal za 21 zápasů tři asistence.

Ale to není všechno. Nyní americký klub zveřejnil informaci, že si Letce nechá na farmě i v příštím ročníku, protože mu nabídl roční prodloužení smlouvy.

K podpisu zároveň talent dostal bonus v podobě slov chvály od hlavního kouče. „Jsem rád, že pokračuje,“ rozplýval se na klubovém webu Derek King. Podle něj udělal Krutil minulou sezonu velký progres. „Jsem za něj rád a těším se, až uvidím, jak dělá další vývojové krůčky.“

Ice Hogs na mladé pušky hodně vsází, letňanský odchovanec rozhodně není jedinou v kádru. „Vrací se hráči přesně jako on. Ví, co od nás má čekat, jak fungovat a to stejné je i opačně.“

Krutil začal minulou – kvůli koronaviru nestandardní – sezonu se zkušební dohodou, brzy ale realizační štáb přesvědčil o svém přínosu. Standardní kontrakt v AHL, který byl nyní prodloužen, podepsal 17. února.

„Měl jsem štěstí, že jsem se prosadil na přípravném kempu Chicaga a poslali mě na farmu. Musím říct, že jsem byl maximálně spokojený,“ popisoval 19letý zadák v nedávném rozhovoru pro hokej.cz. „Super zázemí, super tým, super realizační štáb… Prostě bomba. A úroveň ligy je také skvělá. Hraje se tvrdě i rychle, což mi vyhovuje.“